Tvrdoměr ADA 225 - Schmidtovo kladívko s kalibrací

Kód: 3525
1 hodnocení
ZDARMAZDARMA
ADA SH 225 s kalibrací
11 222 Kč 9 274,38 Kč bez DPH
Skladem

Tvrdoměr ADA 225 - Schmidtovo kladívko. V ceně je kalibrační certifikát pro účely ISO.

Používá se pro nedestruktivní metodu měření pevnosti betonu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Shmidtovo kladívko Ada 225 se používá k zjišťování hodnot pevnosti betonu. Jedná se o přístroj jednoduché konstrukce, který se snadno seřizuje a nevyžaduje náročnou údržbu.

Používá se ve stavebnictví a ve stavebním průmyslu, při  testování pevnosti  různých betonových prvků, při výstavbě budov a konstrukcí mostů. Jedná se o nedestruktivní metodu měření pevnosti betonu.

V ceně je kalibrační certifikát pro účely ISO.

Povrch zkoušeného materiálu se připraví pomocí abrazivního kolečka, aby vznikla hladká a suchá plocha 10x10 cm s odstraněnou povrchovou vrstvou. Pevnost betonu se určuje z tvrdosti cementové malty, spojující jednotlivá zrna kameniva v betonu. Proto se zkoušky provádí v místě malty a ne v místech kamínků. Proti povrchu zkoušeného materiálu je pružinou vymrštěn ocelový úderník kladívka, který se od něj odrazí. Úderník odrazem napne pracovní pružinu s mechanickým ukazatelem odrazu. Na základě velikosti odrazu kladívka od podkladu se na stupnici zobrazí tvrdost podkladu a z něj se odvodí jeho pevnost  v tlaku. Při zkoušce Schmidtovým kladívkem vznikají v betonu v místech dopadu úderníku vtisky. Pro vyhodnocení jednoho zkušebního místa potřebujeme alespoň pět platných  vtisků. Tvrdoměrem se také musí zaznamenat i poloha, ve které byl přístroj při zkoušce (vodorovně, svisle dolů, svisle vzhůru). Tato skutečnost se totiž projeví při vyhodnocení ve formě opravy vlivu gravitace na funkci přístroje.

Model N: základní typ používaný v rozsahu krychelné pevnosti 10 až 100 MPa v normálním pozemním a mostním stavitelství. Vhodný pro betonové podlahové konstrukce.

Obsah dodávky:
Tvrdoměr ADA SH 225
Brusný kámen
Transportní kufřík
Návod v ČJ vč. převodních tabulek

Doplňkové parametry

Kategorie: Tvrdoměry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.3 kg
kinetická energie: 1,8 Joule
měřící rozsah: 10 - 100 Mpa
rozměry : 43x280 mm

Tvrdoměr ADA 225

Tvrdoměr ADA 225