Tvrdoměr ADA 225 - Schmidtovo kladívko s kalibrací

Kód: 3525
Tip
Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA
ADA SH 225 s kalibrací
11 222 Kč
skladem (5 ks)

Tvrdoměr ADA 225 - Schmidtovo kladívko. V ceně je kalibrační certifikát pro účely ISO.

Používá se pro nedestruktivní metodu měření pevnosti betonu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Shmidtovo kladívko Ada 225 se používá k zjišťování hodnot pevnosti betonu. Jedná se o přístroj jednoduché konstrukce, který se snadno seřizuje a nevyžaduje náročnou údržbu.

Používá se ve stavebnictví a ve stavebním průmyslu, při  testování pevnosti  různých betonových prvků, při výstavbě budov a konstrukcí mostů. Jedná se o nedestruktivní metodu měření pevnosti betonu.

V ceně je kalibrační certifikát pro účely ISO.

Povrch zkoušeného materiálu se připraví pomocí abrazivního kolečka, aby vznikla hladká a suchá plocha 10x10 cm s odstraněnou povrchovou vrstvou. Pevnost betonu se určuje z tvrdosti cementové malty, spojující jednotlivá zrna kameniva v betonu. Proto se zkoušky provádí v místě malty a ne v místech kamínků. Proti povrchu zkoušeného materiálu je pružinou vymrštěn ocelový úderník kladívka, který se od něj odrazí. Úderník odrazem napne pracovní pružinu s mechanickým ukazatelem odrazu. Na základě velikosti odrazu kladívka od podkladu se na stupnici zobrazí tvrdost podkladu a z něj se odvodí jeho pevnost  v tlaku. Při zkoušce Schmidtovým kladívkem vznikají v betonu v místech dopadu úderníku vtisky. Pro vyhodnocení jednoho zkušebního místa potřebujeme alespoň pět platných  vtisků. Tvrdoměrem se také musí zaznamenat i poloha, ve které byl přístroj při zkoušce (vodorovně, svisle dolů, svisle vzhůru). Tato skutečnost se totiž projeví při vyhodnocení ve formě opravy vlivu gravitace na funkci přístroje.

Model N: základní typ používaný v rozsahu krychelné pevnosti 10 až 100 MPa v normálním pozemním a mostním stavitelství. Vhodný pro betonové podlahové konstrukce.

Obsah dodávky:
Tvrdoměr ADA SH 225
Brusný kámen
Transportní kufřík
Návod v ČJ vč. převodních tabulek

Doplňkové parametry

Kategorie: Tvrdoměry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.3 kg
kinetická energie: 1,8 Joule
měřící rozsah: 10 - 100 Mpa
rozměry : 43x280 mm

Tvrdoměr ADA 225

Tvrdoměr ADA 225

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení