Sada Q3C1, Hedü

Kód: 3881
Novinka
1 hodnocení
ZDARMAZDARMA
Sada Q3C1
20 880 Kč 17 256,20 Kč bez DPH
Skladem

Hedü Q1 BAG pro vodorovnou rovinu a manuální sklon v ose X a Y do +/- 9 % s urovnáním pomocí servomotoru

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada Q3C1 obsahuje rotační laser Hedü Q3 s příslušenstvím, stavební hliníkový stativ 103 cm a nivelační lať 200 cm, to vše v černém plastovém transportním kufru.

POZOR: Oproti standardnímu laseru Q3, který je dodáván s obyčejným laserovým přijímačem E2, je laser Q3 v této sadě vybavený lepším přijímačem E4 s mm zobrazením na displeji pro rychlé měření a korekci výškových rozdílů. Další výhodou je jeho velké přijímací okénko o délce 127 mm.

Hedü Q3 je rotační laser určený pro vytýčení vodorovné a svislé roviny s velkým dosahem, který byl zkonstruován pro zemní práce a také pro automatizované řízení zemních strojů. Při naklonění přístroje se aktivuje alarm a přístroj se zastaví, aby nedošlo k chybnému měření. Tento alarm lze vypnout pro práce s nakloněnou rovinou.

Hedü Q3 umí také manuálně (pomocí tlačítek na dálkovém ovládání a odměřeného rozdílu výšky) vytýčit nakloněnou rovinu v ose X i Y do +/- 10%. Jemné nastavení sklonu je možné pomocí čtyř tlačítek se šipkami. Při nastavení sklonu dioda urovnání na přístroji bliká.

Práce venku s laserem třídy II.
Rotační laser se obvykle používá venku s laserovým přijímačem. Slabší laserová třída 2 s maximálním světelným výkonem 1 mW je zde zcela dostačující a je přijímána laserovým přijímačem dokonce až na vzdálenost 250 m. Vyšší světelný výkon také ve většině případů nelze použít venku.

Lepší viditelná laserová čára v interiéru. Q3 je vybaven i laserovou třídou 3R (silnější než třída 2). Rádi pracujete bez laserového přijímače uvnitř? Stisknutím jediného tlačítka můžete rotační laser Q3 přepnout na viditelnější laserovou třídu 3R. Uvidíte mnohem jasnější laserovou čáru, a tak můžete často pracovat rychleji bez laserového přijímače.

QR kód na zařízení. Robustní konstrukce Q3 s přesností nivelace 1 mm / 10 m. Na to se můžete spolehnout, protože v německém Hedü před dodávkou kalibrují každý rotační laser. Certifikát můžete získat pomocí QR kódu nalepeného na přístroji.

Dostatek výkonu na dlouhé pracovní dny. Rotační laser Q3 je napájen baterií 4 800 mAh NiMH. To stačí na dobu 20 hodin a lze ji přes noc dobít pomocí dodávané nabíječky.

Jednoduchá obsluha. Tento rotační laser má radikálně zjednodušenou obsluhu. Na samotném konstrukčním laseru jsou pouze tři tlačítka: on/off, anti-shake (symbol libely) a tlačítko pro volbu třídy laseru (symbol trojůhelníku s vykřičníkem). Další funkce jsou dostupné pouze s dálkovým ovládáním. Je tedy možné nechat občasného uživatele používat zařízení bez dálkového ovládání. Pak si můžete být jisti, že zařízení bude provozovat pouze v režimu svislého nebo vodorovného vytýčení roviny. Nesprávná měření způsobená nesprávnou obsluhou jsou pak vyloučena (nastavení sklonů nebo použití funkce skenování).

Hedü Q3 má kompaktní design zajišťující jeho odolnost vůči okolnímu prostředí (IP 54) i vůči případnému pádu. Jeho tělo je vyrobeno z tvrzeného plastu a vysílá laserový paprsek červené barvy o vlnové délce 635 nm a volitelné třídě laseru 2 (použití venku s přijímačem) nebo 3R (silnější, pro použití uvnitř bez přijímače).

Hedü Q3 má rychlost rotace 600 ot./min. Z této rychlosti lze stiskem tlačítka přejít do módu skenování s úhlem 10°, 25° nebo 50°. V interiéru máte dobře viditelnou laserovou čáru, kterou můžete směrovat pomocí kláves se šipkami doleva nebo doprava.

Hedü Q3 má i dostatečnou výdrž. Na NiMH akumulátor s kapacitou 4800 mAh je možné ho používat po dobu cca. 20 hodin. Pracovní dosah laseru je 250 m, jeho přesnost ve vodorovné rovině je ± 1 mm / 10 m. Laser má kompaktní rozměry.

Hedü Q3 Vám nabízíme s prodlouženou zárukou 3 roky a kalibračním listem zdarma.

Technické údaje laseru:

- přesnost 1 mm / 10 m
- pracovní dosah s laserovým přijímačem 250 m
- rozsah samonivelace horizontálně i vertikálně 5°
- max. úhel sklonu +/- 10%
- rychlost otáček 600 ot./min
- laser třídy II,3R
- laserová dioda 635 nm
- úhel skenování 10°, 25° a 50°
- třída ochrany IP54
- dosah příjmu dálkového ovládání 20 m, 360°
- baterie NiMH
- provozní doba 20 hodin
- závit pro připevnění na stativ 5/8"
- pracovní teplota -20°C až +50°C
- napájecí zástrčka typu C
 
Technické údaje příjímače E4:

- přesnost ± 1,0 mm
- pracovní dosah 300 m
- napájení 2 x AA baterie
- rozměry 160 x 72 x 32 mm
- délka přijímacího okénka 127 mm
- LCD displej s mm zobrazením na displeji (přední a zadní strana)
- akustický signál
- třída ochrany IP66

Technické údaje ostatní:

- stavební stativ: max. délka 103 cm, délka ve složeném stavu 70 cm
- nivelační lať: max. délka 200 cm, délka ve složeném stavu 69 cm
- rozměry transportního kufru (D x V x Š): 79 x 51 x 24 cm
- váha celého plného kufru 12,8 kg

Obsah dodávky:

- rotační laser Hedü Q3
- stavební hliníkový stativ 103 cm
- nivelační lať 200 cm
- laserový přijímač E4 (s mm zobrazením na displeji) včetně držáku pro připevnění na nivelační lať
- 4x AA dobíjecí NiMH baterie (1.2V 2900mAh)
- externí nabíječka LG3
- dálkové ovládání
- transportní plastový kufr
- návod k použití
- kalibrační list

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rotační lasery
Záruka: 2 roky
rozsah samourovnání: +/- 5°
přesnost vodorovná: +/- 1 mm / 10 m
pracovní dosah: 50 m
pracovní dosah s přijímačem: 250 m
možnost použít detektor paprsku: ano, typ E2
pracovní dosah dálkového ovládání: 20 m
laserová dioda / třída laseru: červená, 635 nm / 1
nastavení sklonu v ose X a Y: +/- 9 %
rychlost rotace: 600 ot./min. ot./min.
napájení: 4x AA baterie
doba provozu: cca 10 hod.