Hedü Q1 BAG

Kód: 3810
Novinka
2 hodnocení
ZDARMAZDARMA
Hedü Q1 BAG
8 590 Kč 7 099,17 Kč bez DPH
Skladem

Hedü Q1 BAG pro vodorovnou rovinu a manuální sklon v ose X a Y do +/- 9 % s urovnáním pomocí servomotoru

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hedü Q1 je rotační laser určený pro vytýčení vodorovné roviny s velkým dosahem, který byl zkonstruován pro zemní práce a také pro automatizované řízení zemních strojů. Při naklonění přístroje se aktivuje alarm a přístroj se zastaví, aby nedošlo k chybnému měření. Tento alarm lze vypnout pro práce s nakloněnou rovinou.

Pomocí dálkového ovládání jsou k dispozici tři další funkce:
1) Funkce laserové čáry (tz. skenování), kdy rotující laser promítá krátkou laserovou čáru. Laserová čára je viditelnější než rotující laserový paprsek, což může být užitečné pro některé práce v interiéru. Skenovat lze v úhlech 10° (krátká čára), 25° (delší čára) a 50° (nejdelší čára, ale trochu méně viditelná).
2) Tlačítko pozastavení dočasně vypne laserový paprsek. Ovládání sklonu však zůstává aktivní.
3) Ruční náklon laserové linie pomocí tlačítek na dálkovém ovládání a odměřeného rozdílu výšky, kdy lze vytýčit nakloněnou rovinu v ose X nebo Y v rozmezí +/- 5° (9%).

Hedü Q1 má kompaktní design zajišťující jeho odolnost vůči okolnímu prostředí (IP 54) i vůči případnému pádu. Jeho tělo je vyrobeno z tvrzeného plastu a nahoře a dole je chráněn odolným gumovým potahem. Hedü Q1 vysílá laserový paprsek červené barvy o vlnové délce 635 nm a třídě laseru 2.
Hedü Q1 má radikálně zjednodušenou obsluhu a provoz. Na samotném těle laseru jsou pouze dvě tlačítka: zapnutí / vypnutí a potlačení otřesů. Další funkce jsou k dispozici pouze přes dálkové ovládání s dosahem 20m. Bez tohoto dálkového ovládání může uživatel pouze zapnout a vypnout laser, který tak vytýčí pouze vodorovnou rovinu. Nesprávná měření způsobená nesprávným provozem jsou pak vyloučena. Podobně je zajištěna shoda s předpisy o bezpečnosti laseru.
Hedü Q1 má i dostatečnou výdrž. Na 4x AA dobíjecí NiMH baterie je možné ho používat po dobu cca. 10 hodin a externí nabíječka umožňuje jejich opětovné dobití. Pracovní dosah laseru je 250 m, jeho přesnost ve vodorovné rovině je ± 1 mm / 10 m. Laser má kompaktní rozměry a jeho hmotnost je 1.2 kg.

Obsah dodávky:

- rotační laser Hedü Q1
- přijímač paprsku E2 s držákem na lať
- 4x AA baterie
- transportní polstrovaná brašna
- návod k použití
- kalibrační list

Doplňkové parametry

Kategorie: Rotační lasery
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.2 kg
rozsah samourovnání: +/- 5°
přesnost vodorovná: +/- 1 mm / 10 m
pracovní dosah: 50 m
pracovní dosah s přijímačem: 250 m
možnost použít detektor paprsku: ano, typ E2
pracovní dosah dálkového ovládání: 20 m
laserová dioda / třída laseru: červená, 635 nm / 1
nastavení sklonu v ose X a Y: +/- 9 %
rychlost rotace: 600 ot./min. ot./min.
napájení: 4x AA baterie
doba provozu: cca 10 hod.