KETOSCAN mini

Kód: 3804
2 hodnocení
ZDARMAZDARMA
KETOSCAN I.
4 800 Kč 3 966,94 Kč bez DPH
Skladem

KETOSCAN-mini kontrola spalování tuků v reálném čase

Detailní informace

Detailní popis produktu

Monitor spalování tuků v reálném čase KETOSCAN

Založeno na více než 20 letech zkušeností s technologií dechových senzorů

Dechové alkoholové senzory vyrábíme déle než 20 let.

Využili jsme mnohaletých zkušeností s know-how senzorů
a  uspěli jsme ve vývoji nového dechového analyzátoru acetonu KETOSCAN. 

 

Propojení se SMARTPHONEM

Lze propojit přes bluetooth se systémem  ANDROID  či  iOS  - česká lokalizace

KETOSCAN měří koncentraci acetonu v dechu a rychlost spalování tělesného tuku jednoduše z vašeho dechu

Stačí jen vydechovat po dobu 3 sekund

Kdy potřebujete KETOSCAN?

•Pro měření vaší hladiny ketonů v případě, že dodržujete nízkosacharidovou, LCHF a paleo dietu
•Pro kontrolu vašich SKUTEČNÝCH ztrát tuku, nikoli ztrát svalů a tělesné vody
•Pro potvrzení vašeho stavu ketózy, pokud přijímáte ketogenní stravu z důvodu léčby nebo onemocnění

Co jsou ketony?

Lidské tělo produkuje ketolátky jako vedlejší produkty v okamžiku, kdy je zahájeno spalování tělesného tuku. Takový stav se nazývá ketóza.
Jestliže dochází k rychlejšímu spalování tělesného tuku, zvyšuje se i množství ketolátek. A tak můžete pomocí měření množství ketolátek ve svém těle zjistit, jak rychle se vám tělesný tuk spaluje.

Jak měřit ketony?

Mezi ketolátky řadíme 3 sloučeniny: aceton, BOHB (kyselina beta-hydroxymáselná a ACAC (kyselina acetooctová). Koncentrace ACAC se měří z moči a koncentrace BOHB se stanovuje z krve.
Aceton je silně těkavý a je vylučován jako plyn při výdechu, a proto může být měřen ve vydechovaném vzduchu. A to je metoda měření ketonů pomocí zařízení KETOSCAN.

Jaké jsou výhody a nevýhody měření 3 ketolátek?

Měření ACAC v moči pomocí testovacích proužků je levné, ale výsledek se stanovuje jen na základě změn barvy ketonového proužku a je variabilní v závislosti na množství moči. Je proto
obtížné množství ketonů měřit. V současnosti je nejběžnějším způsobem a také nejpřímější známou cestou ke zjištění ketonů měření koncentrací BOHB z krve. Ketonové testovací proužky jsou ovšem drahé a největší nevýhodou této metody je nutnost opakovaného odběru krve pro každé vyšetření.

Měření acetonu z dechu pomocí dechového analyzátoru umožňuje přímou analýzu a je velmi jednoduché. Ale protože je třeba detekovat velmi nízké koncentrace acetonu (1/1 000 000 ppm), vyžaduje tato metoda vysoce citlivý senzor, což je prozatím hlavním důvodem, proč dosud není komerčně rozšířená.

Co znamená naměřený výsledek koncentrace acetonu?

Výchozím bodem ketózy, kdy lidské tělo začíná využívat tělesný tuk jako primární zdroj energie, jsou 2 ppm acetonu. Tělesný tuk je v tuto chvíli rozkládán rychlostí asi 1 g za hodinu. Jakmile je koncentrace acetonu vyšší, zrychluje se spalování tělesného tuku. Vysoká hladina není ale vždy dobrá. Pro dietu je optimální 10–40 ppm. Pokud je hladina vyšší než uvedená, nepotřebné
ketony se v těle nadměrně hromadí, což pro lidské tělo není prospěšné. Při velmi vysoké koncentraci 60 ppm nebo vyšší spolu s vysokou glykémií existuje také riziko ketoacidózy, proto musí
být hladina ketonů upravena.

Jaká je přesnost analyzátoru KETOSCAN Mini?

Koncentrace acetonu v dechu 100% odpovídá koncentraci acetonu v krvi. Proto může KETOSCAN Mini přesně měřit koncentraci acetonu v krvi. Společnost Sentech GMI používá technologii analýzy dechu mateřské společnosti Sentech Korea, která má 20 let zkušeností s technologií dechových analyzátorů. Díky tomu je zaručena přesnost zařízení KETOSCAN, které je globálním produktem a jeho používání bylo americkým úřadem FDA schváleno jako bezpečné.

Co je režim autodiagnostiky?

KETOSCAN používá funkci autodiagnostiky, která je patentovanou technologií. Pokud zařízení není nějakou dobu používáno, může se dokonce i malé množství vzduchu
z okolí dostat do jednotky, změnit referenční hodnotu senzoru a ovlivnit tak výsledek testu. KETOSCAN má patentovanou technologii, která dokáže samostatně kontrolovat stav zařízení během přípravné fáze měření, a pokud vyhodnotí, že referenční hodnota je chybná, neukáže po vydechnutí vzduchu do zařízení výsledek měření, ale použije vydechnutý vzduch pro korekci referenční hodnoty a vyžádá si další opakované měření. Autodiagnostika funguje automaticky podle dané situace, takže i v případě, že k ní dochází často, nemusíte se obávat. Nejedná se o poruchu, ale o snahu dosáhnout přesnějšího měření.

Co je výměna senzoru?

Jak je vysvětleno výše, při měření plynného acetonu je třeba detekovat extrémně nízké koncentrace ppm, proto je vyžadován vysoce citlivý senzor. Pokud senzor používáte často, je nevyhnutelně kontaminovaný dalšími plyny obsaženými ve vydechovaném vzduchu, a proto je třeba obnovit jeho přesnost. Takový proces se nazývá kalibrace.
Senzor však nemůže být plně obnoven jen pomocí kalibrace, proto KETOSCAN vyžaduje výměnu senzoru. Mobilní aplikace KETOSCAN zobrazí zprávu doporučující výměnu senzoru po 300 testovacích cyklech a po 320 měřeních se zařízení zablokuje, takže je třeba požádat o výměnu senzoru v nejbližším místním servisním centru.

Zařízení KETOSCAN, které využívá dechu k měření množství spáleného tělesného tuku,
bylo vybráno mezi „Top 5 korejských produktů na veletrhu CES 2019“

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkohol testery
Záruka: 2 roky

KETOSCAN mini